fbpx

Sosyal Medya Yönetiminde Neden Grafik Tasarım Gereklidir?

Sosyal medya Instagram, Facebook, Linkten, Twitter vb. uygulamalardır. Bu uygulamalar dijital dünyaya daha hızlı ulaşmanızı sağlar. Bireysel veya kurumsal markanızın kendini en iyi tanıtabileceği uygulamalardır.

Herkes tarafından az çok bilinen sosyal medya ne kadar doğru kullanılıyor? Öncelikle şu bilgiye hakim olmalıyız. Sosyal medyada her yazdığınız her paylaştığınız sizi yansıtıyor. Eğer markanızın tarzı dışında bir paylaşımda bulunursanız kitleniz sizi doğru tanıyamaz. Bu sebeple önce markanızın kurumsal kimliğini çıkartmalısınız daha sonrasında sosyal medya şablonları hazırlayıp paylaşıma (kendinizi tanıtmaya) başlayabilirsiniz.

Peki Markamın Sosyal Medyası Kendim Yönetebilir Miyim?

Evet, kurumsal kimliğinizi oluşturduysanız ve grafik tasarım eğitimi aldıysanız tabi ki yönetebilirsiniz. Bunun için tüm hesaplarınızı eksiksiz doldurmanız gerekiyor. İçerik üretip bu bilgileri görselleştirmeniz doğru saatte doğru hashtang (#) ile paylaşımda bulunmalısınız. İçerik üretirken kurumsal çizginizin dışına çıkmadan araştırma yapmalısınız. Unutmayın ki markanızın bir karakteri var ve markanızı en iyi tanıtan mecra sosyal medyadır.